19 черв. 2010 р.

Пам’яті владики Йосафата Каваціва


6 червня 2010 року у Стрию в останню путь – дорогу до Господа Бога – проводжали єпископа Йосафата Каваціва, ЧСВВ. Вірні Греко-Католицької Церкви знали владику як правовірного християнина, котрий за віру переніс тюрми, поневіряння та страждання в підпіллі.
Народився в 1934 році. В періоді переслідування віруючих у 1954 році вступив до Чину св. Василія Великого, який діяв в підпіллі, оскільки в 1946 році УГКЦ була комуністичною владою офіційно ліквідована. Після таємного навчання та формації монах Йосафат Каваців у 1962 році був висвячений на священика. Таємно працював підпільним священиком, зокрема на Яворівщині. 1980 року в Казахстані в місті Караганді з рук греко-католицького єпископа Олександра Хіри таємно отримав єпископське свячення. У березні 1981 року владика Йосафат був затриманий та ув'язнений на 11-місячний термін. Судовий процес тривав 18 днів. Наступні роки Йосафат Каваців мусив тримати в таємниці своє єпископське свячення, хоча багато священиків з підпілля знали про це.
Уже в роки незалежності України правлячий кардинал Любомир Гузар не захотів прийняти владику Каваціва до Синоду єпископів УГКЦ через його вірність правовірній традиції. Востаннє владика Йосафат безрезультатно просив про це в 2004 році.
На початку 2008 року єпископи, які отримали свячення за підпілля й пізніше оприлюднили їх, повідомивши про це Святішого Отця та цілу Церкву, відкрито виступили проти єресей кардинала Любомира Гузара. В цьому ж році також декілька єпископів, серед яких був і владика Йосафат, заснували неофіційний Правовірний Синод УГКЦ. Синод публічно закликав усіх єпископів УГКЦ відректися єдності з єресями Любомира  Гузара, а оскільки ті цього не зробили, була проголошена екскомуніка та анатема згідно Гал. 1,8-9 на всіх офіційних єпископів УГКЦ. Про це Правовірний Синод повідомив папу Бенедикта XVI й оприлюднив для всіх єпископів Католицької Церкви. Позаяк апостатичні єпископи не бажають залишати церковні посади, Правовірний Синод УГКЦ проголосив своє відокремлення від єретичної ієрархії та заснував для правовірних греко-католиків Українську Правовірну Греко-Католицьку Церкву (УПГКЦ). Це необхідне відокремлення правовірних не є жодною схизмою чи розколом, але, навпаки, - правдивою єдністю з мученицькою УГКЦ і чітким відділенням від апостатичної лінії, яку просаджує єретична ієрархія УГКЦ. Якщо б не було цього відділення, то через єресі Гузара на всю Католицьку Церкву в Україні впало б прокляття! Єпископи УПГКЦ є правдивими пастирями усіх щирих, правовірних та підпільних католиків. Єретичний провід намагався очорнювати Правовірний Синод та давати йому найгірші назви, щоб через брехню ізолювати щирих католиків від своїх правдивих пастирів.
В 2009 році владика Йосафат тяжко захворів. Весь час аж до смерті залишився вірним Правовірній Католицькій Церкві, яку очолює вісімдесятирічний владика Михайло Осідач, секретарем є владика Маркіян Гітюк, ЧСВВ.
6 червня 2010 року в похованнях взяли участь єпископи УПГКЦ, але офіційна ієрархія їм не дозволила здійснити чин похорону владики Йосафата.
Екс-єпископ Сеньків, що є під анатемою, призначив священика, який під час проповіді титулував померлого єпископа лише протоієреєм. Його тричі переривав хтось з людей, а тому проповідь закінчив місцевий священик Василь, визнавши Йосафата Каваціва єпископом.
У храмі в святилищі вже декілька років висить на стіні світлина владики Йосафата в єпископських ризах. У цьому храмі в Стрию впродовж багатьох років він правив Літургії як єпископ. Так само в труні владика був одягнений в єпископські ризи, а на цвинтарному пам’ятнику є його велика світлина як єпископа, там зазначена дата його єпископського свячення - 25.11.1980.
На похороні владики Йосафата Каваціва було багато людей та священиків, які з померлим мали єдність в правовірності, тож очікувалося, що виникне сутичка. Напередодні похорону, у суботу ввечері, декільком священикам, яких висвятив владика Йосафат, було заборонено брати участь в панахиді. Недільний похорон все ж пройшов спокійно крім невеликих словесних сутичок. На цвинтарі в своєму рідному селі Яблунька владика Йосафат очікує на другий прихід Христа та славне воскресіння свого тіла.
Вічна йому пам'ять!
Вірні УПГКЦ

0 Responses to “Пам’яті владики Йосафата Каваціва”

Дописати коментар