28 вер. 2009 р.
Різдво Пресвятої Богородицї
Тобі сподобалося описане тут?
Празник Різдва Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти основних річних празників і фактично розпочинає наш літургійний рік.
Так склалося напевно тому, що історія людського спасіння розпочалася саме з народження Пречистої Матері. Цікавою є історія родини, в якій народилася Непорочна Діва.
Батьки Пречистої Діви Марії Йоаким і Анна прожили вісімдесят чи й більше років, не маючи дітей: вони були безплідними. Благочестиві євреї вважали безпліддя прокляттям. Бездітним подружжям було відмовлено у праві долучатися до свята людської природи і слави Царства,
У 168 році до Різдва Христового римляни завоювали Єрусалим, кожен побожний єврей очікував пришестя Месії, Спасителя, який мав визволити край від чужинців і відновити для народу Ізраїля царство, що триватиме вічно. Кожен єврей повинен був мати нащадків і плекати солодку мрію: а може, власне один із них стане Месією. Йоаким і Анна, попри відчай, який їх охоплював, ніколи не втрачали надії: їхня вірність Богові й одне одному була непохитною.
Святий Йоаким походив із коліна Юди, з дому Давида. Він мешкав в Лазареті і мав жінку Анну, сестру матері Єлизавети, яка народила згодом Івана Предтечу.
Якось Йоаким прийшов до храму, що був через дорогу від його дому, аби за звичаєм принести у жертву ягня. Та священик не прийняв підношення, вилаяв його, й засмучений Йоаким, промовляючи молитву і плачучи, подався в пустелю, аби сховати там свій сором...
У пустелі він згадав про святого Авраама, котрому в старості Бог дарував сина, й почав щиро молитися Господу, випрошуючи для себе такого ж благословення. У самітті Йоаким ревно постив впродовж сорок днів, не вживав навіть хліба. Не вкушу, казав він , ніякої їжі, не повернуся в дім свій; лиш сльози будуть мені їжею, а пустеля домом доти, поки не почує й не навідає мене Господь Бог.
Так само сумувала й Анна. Вона вийшла до саду і там на самоті в сльозах ревно молилася перед Господом.
Коли вони молилися - Йоаким в пустелі, а Анна в своєму саду, - обидвом явився Господній ангел, який оголосив, що вони зачнуть доньку, котра принесе славу своєму народові. Переповнений радістю, Йоаким поспішив додому, а Анна, шукаючи свого чоловіка, вийшла до міської брами. Біля цієї брами, званою "Золотою" або ж "Прекрасною", вони й зустрілися.
В невимовній радості й довірі, прославляючи Бога за таку надзвичайну милість до них, вони повернулися до свого дому і Анна зачала 22 грудня.
Не прокляття безпліддя було на цій благочестивій сім'ї від Господа. Народжувати безплідній жінці із вже змертвілим лоном є неприродно, але на Анні Бог показав величезну силу благодаті. Народитися від похилих віком і неплідних складає велику честь Богородиці, тому що вона походить не від пристрасті плоті, а від батьків, які прожили п’ятдесят років в бездітному шлюбі. Марія була зачата непорочно без гріха.
А великою честю батьків було те, що вони народили радість для всього світу. Цим вони перевищили святих Авраама і його дружину Сарру, котрі в глибокій старості народили сина Ісаака.
21 вересня Анна народила Пречисту і Преблагословенну Діву Марію, яка прославила всю землю і небо. Маленьку Марію батьки берегли як зіницю ока, знаючи по особливому одкровенню Божому, що Вона стане світлом світу і оновленням людської природи. Вони виховували Її у великій побожності, пам'ятаючи слова ангела, яка прослава повинна над Нею залишитися. А Марія зростала, переповнена Божою благодаттю. Коли дівчинці сповнилося три роки, батьки привели її в храм Божий, як дар, обіцяний ними Богу.
Через деякий час Йоаким помер у віці 80 років. Свята Анна, залишившись удовою, переселилася з Назарету в Єрусалим і жила там біля Пречистої своєї Доні, безперервно молячись у храмі. Через два роки вона померла у віці 79 років. А їхня Дочка, Пречиста Діва Марія, Богородиця стала прославою і оновленням цілого світу.
Наталя ДАЛЯВСЬКА
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
При передруку матеріалів обов'язкове активне посилання на цей сайт. Усі права захищені
..:: © Голос Господній 2010 ::.. E-mail
..:: © Голос Господній 2010 ::.. E-mail
0 Responses to “Різдво Пресвятої Богородицї”
Дописати коментар